در انتخاب سرویس حمل و نقل کانتینری به چه نکاتی ( هزینه هایی) باید توجه کنیم؟

در انتخاب سرویس حمل و نقل کانتینری به چه نکاتی ( هزینه‌هایی) باید توجه کنیم؟

در انتخاب سرویس کانتینری، چانه زنی و رقابت بیشتر در مورد کرایه حمل یا اصطلاحا Freight صورت می‌پذیرد و این درحالی است که با غفلت از موارد مهم دیگر، هزینه‌های زیادی بر صاحب کالا تحمیل می شود. در ادامه به چند مورد از این موارد اشاره می کنیم:

  •   فری تایم FREE TIME: اگر فرآیند ترخیص کالای (یا بارگیری در صادرات) و بازگشت کانتینر به بندر بیش از 10 روز (در کانتینرهای یخچالی 4 روز) زمان می‌برد، توصیه اکید می‌شود که علاوه بر کرایه حمل مناسب تعداد روزهای فری تایم بیشتری نیز در صورت امکان درخواست کنید.
  • خسارت کانتینر: برخی از شرکت‌های حمل سیاست درآمدزایی خود را بر اساس دریافت هزینه خسارت کانتینر پایه گذاری کرد‌ه‌اند. از این رو با پیشنهاد دادن کرایه حمل‌های فوق‌العاده پایین مشتری را جذب کرده و در نهایت هزینه‌های هنگفت خسارت کانتینر درخواست می‌کنند. صاحب کالا در هرصورت برای آزاد کردن چک تضمین خود مجبور به پرداخت این هزینه‌هاست.
  • موجود داشتن کانتینر: همیشه از موجود بودن کانتینر اطمینان حاصل کنید. ممکن است کشتیرانی منتظر رسیدن کانتینر خالی باشد و به همین دلیل سرویس مورد نظر را بدون موجوی به شما بفروشد؛ در حالی که با این کار به دلیل تاخیر در واگذاری کانتینر و برهم خوردن برنامه‌ریزی بارگیری، هزینه‌های دیگری در نتیجه این عدم هماهنگی بر شما تحمیل می‌شود.

مطالب مرتبط