نحوه بارگیری کالا در کانتینر یخچالی چگونه بر حفظ دمای مناسب و سلامت کالا تاثیر می‌گذارد؟

نحوه بارگیری کالا در کانتینر یخچالی چگونه بر حفظ دمای مناسب و سلامت کالا تاثیر می‌گذارد؟نحوه بارگیری کالا در کانتینر یخچالی چگونه بر حفظ دمای مناسب و سلامت کالا تاثیر می‌گذارد؟

?برخی متصورند تنها استفاده از کانتینر یخچالی و درخواست دما، رطوبت و تهویه مورد نظر لزوما برای سلامت کالاهای فاسدشونده کافی است. موارد زیادی وجود دارد که علی رغم عملکرد صحیح کانتینر با توجه به Log عملکرد کانتینر (در پست های بعد مفصل توضیح داده می‌شود)، کالا با رسیدن به مقصد آسیب جدی دیده است . برای پرهیز از چنین اتفاقی بهتر است نکات زیر را در مورد نحوه بارگیری جدی بگیریم:

❄️? برای کالاهای منجمد از پیش سرد شده تنها کافی است جریان هوای سرد در اطراف کالا جریان داشته باشد در حالیکه برای کالاهای سرد مانند میوه و سبزیجات که حرارت تنفسی تولید می‌کنند علاوه بر اطراف، جریان هوا باید در بین کالا نیز عبور کند تا گرمای ایجاد شده را از بین برده و به کالا آسیبی نرسد.

? ?به منظور چرخش هوا در تمام فضای کانتنیر، حتما تمام کف T شکل کانتینر را بارگیری کنید. درصورتیکه کالای کافی برای بارگیری تمام کف T شکل ندارید ما بقی کف را به وسیله حائلی دیگر بپوشایند.

? هرگز بالاتر از خط قرمز Red Load Line مشخص شده و خارج از محدوده T شکل بارگیری نکنید.

✅ رعایت کردن موارد فوق، از ایجاد گردش هوای کوتاه Short Circulation ( توضیح در پست های بعد)، نرسیدن جریان هوای سرد به تمامی بسته‌ها و آسین دیدن محموله، جلوگیری می‌کند.

با “شیپ‌آپ”، حرفه‌ای و به‌روز تجارت کنید.

مطالب مرتبط